امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
محاسبه قیمت کالا بر اساس مشخصات فیزیکی محصول از قبیل وزن و اندازه

معرفی پلاگین JB Price Factory برای محاسبه قیمت کالا بر اساس مشخصات فیزیکی مثل وزن و ابعاد

معمولا فروشگاه های اینترنتی به این شکل کار می‌کنند که کاربر بعد از مشاهده محصول ، تعداد و خصایص محصول را انتخاب و دکمه خرید را میزند روال خرید را به طور معمول طی می‌کند.

ولی اگر قیمت نهایی محصول شما وابسته به مشخصات فیزیکی کالا ( مثل وزن و اندازه ) باشد و نیاز به محاسبه وزن یا اندازه کالا در قیمت نهایی ، امکانات معمول سایت های اینترنتی به کار شما نمی آید.

در ادامه با پلاگین محاسبه قیمت JB Price Factory که برای کامپوننت DJ Catalog توسعه داده شده آشنا و از ویژگی های منحصربفرد این پلاگین در فروش کالاهایی که مشخصات فیزیکی آنها در قیمت محاسبه می شود حیرت زده خواهید شد.

به عنوان مثال قصد فروش پرده یا کاغذ دیواری در وب سایت فروشگاهی خود را دارید. در مورد پرده ، کاربر باید عرض و طول پرده مورد نیازش را در سایت وارد کند و حاصل ضرب آن در قیمت ضرب شده و قیمت نهایی پرده را به کاربر نمایش داده و در سبد خرید نیز اعمال کند.

محاسبه قیمت کاغذ دیواری از محاسبه قیمت پرده پیچیده تر است. به این صورت که مثلا یک رول کاغذ دیواری حدوداً ۴ متر مربع دیوار را پوشش میدهد. ابعاد اتاق خریدار ۵.۲ در ۸.۳ متر است. بنابراین تعداد رول مورد نیاز کاغذ دیواری برای یک اتاق در ابعاد ۸.۳ در ۸.۲ متر به صورت زیر است:

3.5 = 4 / ( ( 2 * عرض ) + ( 2 * طول ) )

در صورتی که عدد اعشار به دست آید باید به سمت بالا گرد شود تا تعداد رول مورد نیاز ، عدد صحیح باشد. در نهایت ، تعداد رول به دست آمده باید در قیمت رول کاغذ دیواری ضرب شود و قیمت نهایی محصول برای کاربر محاسبه گردد. همان طور که مشخص است ، محاسبه قیمت کالا با توجه به ابعاد یا وزن ، با امکانات استاندارد و معمول فروشگاه های اینترنتی ممکن نیست. پلاگین محاسبه قیمت JB Price Factory که برای کامپوننت DJ Catalog نوشته شده برای محاسبه قیمت کالاهایی است که مشخصات فیزیکی آنها از قبیل وزن یا ابعاد در قیمت نهایی محصول محاسبه می‌شود. با استفاده از این پلاگین می‌توانید کالاهایی مثل کاغذ دیواری ، پرده ، قرنیز و هر کالایی که نیاز به محاسبه قیمت دارد را به راحتی بفروشید.

از دیگر امکانات این پلاگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان درج حداقل حاصل محاسبه
  • امکان درج حداقل و حداکثر میزان فیلد های ورودی
  • امکان درج توضیحات برای حاصل محاسبه و فیلدهای ورودی
  • امکان درج سایر محاسبات php به صورت دستی

در تصاویر زیر قسمتهایی از رابط کاربری پلاگین را در یک وب سایت فروش اینترنتی پرده مشاهده می کنید:

رابط کاربری بخش تنظیمات مجموعه

در این بخش می توانید فرمول محاسبه قیمت را به یک دسته بندی اختصاص دهید تا تمام محصولات آن دسته بندی برای محاسبه قیمت ، ازاین فرمول استفاده کنند.

رابط کاربری صفحه محصول

در صورت لزوم میتوانید برای هر محصول نیز بطور جداگانه ، فرمول محاسبه قیمت بنویسید. فرمول محاسبه قیمت بطور پیش فرض از دسته بندی خوانده می شود ولی با کلیک روی گزینه " از محصول " می توانید برای آن محصول فرمول جداگانه در نظر بگیرید و یا با کلیک روی گزینه " غیر فعال " آن محصول را از محاسبه مستثنی کنید

رابط کاربری بخش کاربری

کاربران شما می توانند کالای شما را بر اساس نیاز شان و با توجه به مشخصات فیزیکی مورد نظر خریداری کنند.

برای تهیه این پلاگین ارزشمند می توانید به سایت جوملا بوی مراجعه و پلاگین محاسبه قیمت JB Price Factory را خریداری نمایید و همراه با خرید این پلاگین از پلن های پشتیبانی فنی مدت‌دار ما نیز روی این پلاگین استفاده نمایید.

Comments (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون بابت معرفی این افزونه فوق العاده. منم فروشگاهم رو با همین افزونه راه انداختم. کارم فروش پرده های زبرا و شید و دو مکانیزم هست. یه امتیاز عالی ای که این افزونه داشت اینه که لازم نیست برای هر محصول فرمول محاسبه رو تنظیم کنید. یکبار تو دسته...

ممنون بابت معرفی این افزونه فوق العاده. منم فروشگاهم رو با همین افزونه راه انداختم. کارم فروش پرده های زبرا و شید و دو مکانیزم هست. یه امتیاز عالی ای که این افزونه داشت اینه که لازم نیست برای هر محصول فرمول محاسبه رو تنظیم کنید. یکبار تو دسته بندی تنظیم می کنید و به تمام محصولات اون دسته بندی اعمال میشه. گرچه برای هر محصول بطور جداگانه هم قابل تنظیم هست. به قول یکی از همکارهام با این افزونه، اورانیوم غنی شده هم میشه فروخت

Read More
سلیمانی
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دادش
من مصالح فروشی دارم. با این میشه گچ و سیمان و کاشی فروخت؟

عباس مقدم
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله. هر نوع کالایی که نیاز به محاسبه داشته باشه میشه فروخت. مثل رنگ، گچ، کاغذ دیواری، سیمان، کاشی، سنگ و کلیه مصالح رو می تونید بفروشید

مسعود طالبیان نیک صفت
There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location