طراحی سایت های جوملا

قالب همان ظاهر گرافیکی سایت است. کار قالب سایت این است که محتوا سایت از قبیل تصاویر ، متون و سایر عناصر را به شکلی زیبا و کارآمد نمایش دهد.هر قالب شامل یک بخش اصلی برای نمایش مطالب اصلی سایت و چند موقعیت برای نمایش ماژول ها می باشد. همچنین ممکن است تنظیمات برای تغییر رنگ یا لوگوی سایت در نظر گرفته شود تا مدیران سایت ها براحتی و بدون نیاز به کدنویسی ، رنگ و لوگوی سایت را به دلخواه تغییر دهند.

از ویژگیهای قالب سایت این است که رنگ ، شکل و جلوه های بصری عناصر در تمام صفحات ثابت می ماند و محتوای سایت نظم پیدا می کنند.

از مواردی که یک طراح وب باید در هنگام طراحی قالب به آن توجه کند امنیت و سئوی قالب است که در تمام قالب هایی که طراحی کرده ام این موارد کاملا رعایت می شود.

معمولا در طراحی قالب های حرفه ای از FrameWork ( فریم وورک ) های گوناگون نظیر Bootstrap ( بوت استرَپ ) و همچنین کتابخانه های جاوا اسکریپت مثل jQuery (جِی کوئری ) استفاده می شود.

هر چه استاندارد ها و اصول گرافیک و برنامه نویسی تحت وب ، بیشتر رعایت شده باشد ، کاربر را بیشتر مجذوب صفحات و محتوای سایت تان میکند . همچنین قالب سایت حکم برند شما را دارد. سایت های معروف از تغییرات کلی قالب اجتناب کرده و تنها هر چند وقت یکبار بمنظور بهبود ارائه مطالب ، تغییرات جزئی در قالب سایت اعمال می کنند. اینجاست که طراحی قالب احتصاصی برای وب سایت شما اهمیت پیدا میکند.