در پائین صفحه و در بخش تماس با من فرمی هست که می توانید با من در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. پاسخ این سوالات به صورت دسته بندی شده در این بخش قرار خواهد گرفت تا دیگران هم استفاده کنند. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اعتبار سنجی الفبای فارسی در rsForm کار بسیار راحتی هست. برای اینکار در فیلد های متنی مثل textbox یا  text area یا امثال اون باید در تب اعتبار سنجی یا validations مقدار فیلد Regex Syntax را برابر با مقدار زیر قرار بدین.

/^([\آ\ا\ء\أ\إ\ي\ة\ب\پ\ت\ث\ج\چ\ح\خ\د\ذ\ر\ز\ژ\س\ش\ص\ض\ط\ظ\ع\غ\ف\ق\ک\گ\ل\م\ن\و\ؤ\ه\ی\ئ\ً\ُ\َ\ِ\ّ\ٌ0-9\-\_\.\, ])+$/

regex یا به عبارت دیگه regular expression برای معتبر سازی فرم ها استفاده میشه و شما می تونید سایر فیلد ها رو هم به همین شکل معتبر سازی کنید.

به عنوان مثال برای معتبر سازی VIN یا شناسه خودرو می تونید از مقدار زیر استفاده کنید

#^[a-zA-Z0-9]{17}$#

 یعنی حروف A تا Z و اعداد 0 تا 9 انگلیسی تا 17 رقم معتبر سازی شود.

برای سایر معتبر سازی های rsForm در پائین همین مطلب پیام بذارید.

آخرین خبر از جوملا 4
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

از جوملا 4 چه خبر؟ این سوالیه که ممکنه خیلی از شما ها که وب سایت تون با جوملا طراحی شده بپرسید. در این مقاله سعی کردم آخرین اخبار جوملا رو جمع بندی و به شما ارائه کنم.

نسخه بتا 7 جوملا 4 منتشر شده و طبق مندرجات وب سایت رسمی جوملا، این نسخه آخرین نسخه بتا خواهد بود. پس تاریخ انتشار اولین نسخه رسمی جوملا 4 نزدیک هست و الان وقت یادگیری جوملا 4 هست. چیز های زیادی تغییر کرده و مسلما جوملا 4 خیلی بهتر از جوملا 3 شده.

همچنین نسخه آلفا 5 جوملا 3.10 منتشر شده و شما می تونید مهاجرت به نسخه 4 جوملا را با این نسخه از جوملا تمرین کنید.

لازم به ذکر هست در انتهای این مقاله، لینک مطالب مرتبط با جوملا 4 به زبان فارسی ارائه خواهد شد.

تغییرات جوملا 4 نسبت به جوملا 3 شامل موارد زیر هست:

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

دروغ هایی درباره جوملا که وردپرس کارها به شما می گویند؟

چه کسانی جوملا را بدنام کردند؟

امروز آخرین روز های سال 1399 هست و نسخه 4 جوملا تا 2 یا 3 ماه دیگه منتشر میشه. برای همین تصمیم گرفتم دروغ های وردپرس کارها رو با دلیل و برهان و منطق، و به شکل قوی افشا کنم. دروغ هایی که پایه گذاران وردپرس در ایران به خورد دیگران دادن و اونها هم مثل طوطی طی بیش از 7 سال دارن تکرار می کنن بدون اینکه خودشون در مورد صحتش تحقیق کنن. طبق معمول، ما ایرانی ها صرفا مقلد هستیم. بدترین مقلد هایی که کسی می تونه روی این کره خاکی پیدا کنه.

هشدار!!!!!!!!

این مطلب آتیش به پا خواهد کرد. پیش از خوندن این مطلب، جلیقه ضد گلوله بپوشید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

به تازگی و به خاطر تحریم هایی که در حوزه اینترنت و فضای مجازی در حال رخ دادن هست دسترسی به بعضی دامنه ها با IP ایران دچار مشکل شده است. 

دوستی با من تماس گرفته بود و پرسید بود که افزونه K2 ای که روی سایتش نصب کرده بدون دلیل استایلش بهم ریخته و حتی دکمه های آری و خیر قسمت های مختلف مدیریت K2 مثل قسمت مدیریت مطالب یا مجموعه ها یا anchor های بالای این قسمت ها که بصورت تب ( زبانه ) باز می شد دیگر کار نمی کند.

پس از بررسی متوجه شدم که دسترسی با دامنه افزونه K2 برای IP های ایرانی مسدود شده و هنگام بارگذاری صفحات مختلف مدیریت K2 فایل update.js که از این دامنه بارگذاری می شد دیگر در دسترس نیست.

برای حل این مشکل فایل k2.php که در آدرس زیر قرار دارد شوید:

YOUR_SITE\administrator\components\com_k2

و خط 121 این فایل که وظیفه بار گذاری فایل update.js را دارد را حذف کنید.

از آنجا که تا این فایل بارگذری نشود سایر فایل های js نیز بارگذاری نمیشود بنابراین با حذف این خط ، سایر فایل های JS بارگذاری شده و مشکل بهم ریختگی استایل قسمت مدیریت K2 حل می شود.

 

تاریخ شمسی و فارسی در کامپوننت ads manager

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

کامپوننت ads manager یکی از بهترین افزونه ها برای ایجاد سایت آگهی مثل دیوار هست. کامپوننت دیگه ای که میشه در این زمینه ازش نام برد dj classified هست که این هم کامپوننت خوب و معروفی هست. کامپوننت ads manager امکانات خوبی در اختیارتون قرار میده ولی مشکلی که داره اینه که تاریخ ها در این کامپوننت شمسی نیستند. در این آموزش شما یاد می گیرید که چطور میشه تاریخ در یک کامپوننت رو فارسی و شمسی کرد. قبلا هم مقاله ای برای شمسی کردن تاریخ در کامپوننت K2 نوشتم که اونهم با استقبال زیادی مواجه شد. 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

فروشگاه ویرچومارت از قدیمی ترین و پر امکانات ترین کامپوننت های فروشگاهی جوملا هست که بسیاری از جوملا کاران قدیمی ترجیح دیم با این کامپوننت کار کنن. مشکلی که این کامپوننت داره این هست که فیلد های انتخاب ( selector field ) قسمت مدیریت در زبان فارسی غیر فعال هستند. در این مطلب که کپی شده از انجمن جوملا هست با روش حل این مشکل آشنا و می توانید از این کامپوننت بصورت فارسی نیز استفاده کنید.