امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بوت استراپ چیه؟

بوت استراپ یک framework متشکل از HTML وCSS  و Javascvipt هست. به کمک این framework باکمترین زحمت می توانید وب سایت های واکنشگرا با اولویت نمایش در موبایل طراحی کنید

این framework به راحتی با تمام سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا و وردپرس هماهنگ شده و می توانید در زمان تون صرفه جویی کنید. نسخه جدید Joomla ازآخرین نسخه ی بوت استراپ یعنی Bootstrap 4 استفاده خواهد کرد. استفاده از Bootstrap 4 کاملا رایگان می باشد.

در ادامه این مطلب با نکاتی درباره کار با Bootstrap 4 آشنا می شوید.

Bootstrap 3 یا Bootstrap 4

برای کسانی که از نسخه سوم بوت استراپ استفاده کرده اند وحالا می خواهند به نسخه چهارم مهاجرت کنند می گویم که نسخه چهارم سریعتر و واکنشگراتر شده و مولفه های بیشتری به آن اضافه شده  است.

هرچند نسخه چهارم بوت استراپ با اینترنت اکسپلورد 9چندان سازگار نیست وتوصیه میشود در این مورد از نسخه ی سوم بوت استراپ استفاده کنید.

اگرنظرشخصی من رو می خواین کلا برای کسی که ازاینترنت اکسپلورر استفاده می کنه سایت طراحی نکنید. چه دلیلی داره دانیانسورها سایت داشته باشن؟!!!

واکنشگرا بودن چیست؟

طراحی واکنشگرای صفحات وب یعنی ایجاد وب سایت هایی که بطور خودکار خودشان رابرای نمایش بهتر در تمام ابزارها ، ازکوچکترین تلفن های همراه تا بزرگترین کامپیوترهای دسکتاپ تنظیم کنند.

چرا ازBootstrap4 استفاده می کنیم؟

مزایای استفاده  بوت استراپ 4:

  • سهولت استفاده : هرکسی باابتدایی ترین دانش درباره ی HTMLوCS S می تواند شروع به استفاده از بوت استراپ کند.
  • ویژگی های واکنشگرایی :css واکنشگرای بوت استراپ برای موبایل ها ، تبلت ها و کامپیوترهای دسکتاپ تنظیم می شود.
  • رویکرد اولویت طراحی در ابزارهای همراه : استایل های بوت استراپ 4 با اولویت نمایش صحیح در دستگاه های موبایل قسمتی از framework اصلی است. این رویکرد در SEO نیزنتایج مثبتی دارد.
  • سازگاری بامرورگرها : بوت استراپ 4 باتمام مرورگرهای مدرن ازقبیل Chrome وFirefox ، اینترنت اکسپلورر 10به بالا ، Safari و Opera  سازگار است.

بوت استراپ 4 را ازکجا بگیریم ؟

دو راه برای شروع استفاده از Bootstrap 4 وجود دارد.

  • معرفی بوت استراپ 4 ازطریق CDN
  • دانلود Bootstrap 4 ازسایتGetbootstrp.com

CND بوت استراپ

اگرقصد ندارید خودتان Bootstrap را دانلود ومیزبانی کنید می توانید آنرا از طریق CDN ( شبکه ی تحویل محتوا ) درپروژه تان معرفی کنید.

Maxcdn  تامین کننده ی  CDN ای است که CSS وJavasctipt  بوت استراپ را پشتیبانی می کند. همچنین بایدJquery رانیز در پروژه تان معرفی کنید.

مزیت استفاده از CDN بوت استراپ 4:

درحال حاضرکاربران زیادی هنگام بازدید ازسایت های دیگر در حال دانلود Bootstrap4 از Maxcdn هستند.به عنوان یک نتیجه ، وقتی آنها از سایت شما بازدید می کنند Bootstrap ازحافظه ی نهان بارگذاری می شود که وقتی کاربری ازآنها درخواست فایل کرد از نزدیکترین سرور فایل ها را آماده کند که این نیز باعث سرعت زمانی بارگذاری می شود.

Popper وJquery  ؟

بوت استراپ 4 از Popper.js و Jquery برای مولفه های  Javascriptمثل Modal ها و Todtip ها و Popover ها استفاده می کند. اگر تنها از قسمت  CSSبوت استراپ استفاده می کنید نیازی به آنها نخواهید داشت.

دانلود کردن Bootstrap 4

اگر می خواهید خودتان بوت استراپ 4 را دانلود و میزبانی کنید ، به سایت رسمی بوت استراپ 4 رفته ودستورالعمل ها را دنبال کنید.

در مطلب بعدی کار طراحی اولین صفحه بوت استراپ را شروع خواهیم کرد