امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بوت استراپ چیه؟

بوت استراپ یک framework متشکل از HTML وCSS  و Javascript هست. به کمک این framework باکمترین زحمت می توانید وب سایت های واکنشگرا با اولویت نمایش در موبایل طراحی کنید.

این framework به راحتی با تمام سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا و وردپرس هماهنگ شده و می توانید در زمان تون صرفه جویی کنید. نسخه جدید Joomla ازآخرین نسخه ی بوت استراپ یعنی Bootstrap 4 استفاده خواهد کرد. استفاده از Bootstrap 4 کاملا رایگان می باشد.

در ادامه این مطلب با نکاتی درباره کار با Bootstrap 4 آشنا می شوید.

Bootstrap 3 یا Bootstrap 4

برای کسانی که از نسخه سوم بوت استراپ استفاده کرده اند وحالا می خواهند به نسخه چهارم مهاجرت کنند می گویم که نسخه چهارم سریع تر و واکنشگراتر شده و مولفه های بیشتری به آن اضافه شده  است.

هرچند نسخه چهارم بوت استراپ با اینترنت اکسپلورر 9 چندان سازگار نیست و توصیه می شود در این مورد از نسخه ی سوم بوت استراپ استفاده کنید.

اگرنظرشخصی من رو می خواین کلا برای کسی که ازاینترنت اکسپلورر استفاده می کنه سایت طراحی نکنید. چه دلیلی داره دایناسورها سایت داشته باشن؟!!!

واکنشگرا بودن چیست؟

طراحی واکنشگرای صفحات وب یعنی ایجاد وب سایت هایی که به طور خودکار خودشان را برای نمایش بهتر در تمام ابزارها، از کوچکترین تلفن های همراه تا بزرگترین کامپیوترهای دسکتاپ تنظیم کنند.

چرا ازBootstrap4 استفاده می کنیم؟

مزایای استفاده  بوت استراپ 4:

  • سهولت استفاده : هرکسی با ابتدایی ترین دانش درباره ی HTML و CS S می تواند شروع به استفاده از بوت استراپ کند.
  • ویژگی های واکنشگرایی :css واکنشگرای بوت استراپ برای موبایل ها ، تبلت ها و کامپیوترهای دسکتاپ تنظیم می شود.
  • رویکرد اولویت طراحی در ابزارهای همراه : استایل های بوت استراپ 4 با اولویت نمایش صحیح در دستگاه های موبایل قسمتی از framework اصلی است. این رویکرد در SEO نیزنتایج مثبتی دارد.
  • سازگاری بامرورگرها : بوت استراپ 4 باتمام مرورگرهای مدرن ازقبیل Chrome وFirefox ، اینترنت اکسپلورر 10به بالا ، Safari و Opera سازگار است.

بوت استراپ 4 را ازکجا بگیریم ؟

دو راه برای شروع استفاده از Bootstrap 4 وجود دارد:

  • معرفی بوت استراپ 4 ازطریق CDN
  • دانلود Bootstrap 4 ازسایتGetbootstrp.com

CND بوت استراپ

اگرقصد ندارید خودتان Bootstrap را دانلود و میزبانی کنید می توانید آن را از طریق CDN ( شبکه ی تحویل محتوا ) در پروژه تان معرفی کنید.

Maxcdn  تامین کننده ی  CDN ای است که CSS و Javascript  بوت استراپ را پشتیبانی می کند. همچنین بایدJquery را نیز در پروژه تان معرفی کنید.

مزیت استفاده از CDN بوت استراپ 4:

درحال حاضر کاربران زیادی هنگام بازدید ازسایت های دیگر در حال دانلود Bootstrap4 از Maxcdn هستند.به عنوان یک نتیجه ، وقتی آنها از سایت شما بازدید می کنند Bootstrap ازحافظه ی نهان بارگذاری می شود که وقتی کاربری ازآنها درخواست فایل کرد از نزدیکترین سرور فایل ها را آماده کند که این نیز باعث سرعت زمانی بارگذاری می شود.

Popper وJquery  ؟

بوت استراپ 4 از Popper.js و Jquery برای مولفه های  Javascript مثل Modal ها و Tooltip ها و Popover ها استفاده می کند. اگر تنها از قسمت  CSS بوت استراپ استفاده می کنید نیازی به آنها نخواهید داشت.

دانلود کردن Bootstrap 4

اگر می خواهید خودتان بوت استراپ 4 را دانلود و میزبانی کنید ، به سایت رسمی بوت استراپ 4 رفته ودستورالعمل ها را دنبال کنید.

در مطلب بعدی کار طراحی اولین صفحه بوت استراپ را شروع خواهیم کرد.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید